Aktuality

Změny v souvislosti vyhlášení stavu nouze

Milí bratři a sestry, situace se stále mění. Na mimořádné opatření vlády, které nedovoluje shromažďování více než 30 osob, reaguje nařízení našeho otce biskupa Jana. Vzhledem k omezení počtu účastníků veřejných i soukromých akcí, dochází k nutným změnám také v naší farnosti.

1. Až do odvolání se ruší všechny bohoslužby. Věřící jsou dispenzováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách. Doporučuje se sledování bohoslužeb prostřednictvím přenosů televize Noe (v neděli v 10.30, v ostatní dny ve 12.00), vysílání Rádia Proglas nebo streamů uvedených na webové stránce: www.mseonline.cz

2. V případě potřeby udělení svátostí se obracejte telefonicky nebo mailem na o. Vladimíra (tel. 603100065; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Možnost individuální modlitby a přijetí Eucharistie v kostele bude vždy v čase uvedeném na ohláškách. Také je možné domluvit si s knězem, jáhnem nebo s akolyty soukromou návštěvu s donesením Eucharistie nemocným.

Příprava na 1. svaté přijímání a na biřmování budou probíhat beze změn.

Připojme se, podle svých možností, modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo Růžencem k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme.

Prosím sledujte webové stránky farnosti, informace budou průběžně aktualizovány.

Děkuji Vám všem, že tímto způsobem respektujete požadavky dané státními i církevními autoritami k ochraně životů a zdraví nás všech.

Všem vám v modlitbě denně žehnám.

P. Vladimír

Farnost Proseč

Římskokatolická farnost Proseč u Skutče
Farská 1
539 44 Proseč
IČ:64783448
b.ú.: 1143197319/0800

Farnost Nové Hrady

Římskokatolická farnost Nové Hrady u Skutče
Nové Hrady 48
539 45 Nové Hrady u Skutče
IČ:60103094
b.ú.: 3248277349/0800

Správa farností

Duchovní správce: P. Vladimír Novák
Farní kancelář:
telefon: 734 435 054
email: farnispolecenstvi@centrum.cz